Medytacja aktywna Osho Kundalini 2019

“Twórca medytacji dynamicznych – Osho – słusznie twierdził, że człowiek Zachodu, żyjący w pędzie i przebodźcowany, nie umie od tak, po prostu usiąść w lotosie i zagłębić się w siebie w błogim spokoju – najpierw potrzebuje się zmęczyć, skontaktować ze swoim ciałem, pozbyć napięć – jednym słowem wyżyć, by móc spokojnie wsłuchać się w siebie, znaleźć ciszę, uporządkować myśli. “

Jak wygląda medytacja kundalini?

Medytacja trwa godzinę i ma cztery fazy:

1. 15 minut trzęsienia się: luźne, stojące ciało wprowadzamy delikatnie i naturalnie w wibrację. Wibracja wyprowadzana jest ze stóp i nie wymusza się jej.
2. Tańczysz swobodnie przez 15 minut.
3. 15 minut obserwacji tego, co w środku, co przepływa i tego co na zewnątrz – siedzisz lub stoisz bez ruchu, dobrze by było mieć oczy zamknięte.
4. Zamykamy oczy i kładziemy się. Integrujemy przez 15 minut.

Tutaj jest dokładna demonstracja z instrukcjami, z którą możesz się zapoznać jeśli wcześniej nie robiłaś/łeś tej medytacji:

https://www.youtube.com/watch?v=X9arMCdOFBc&t=32s

Dla kogo?

Dla osób, które chciałyby “otrząsnąć się” ze stresu, napięć w ciele i głęboko się zrelaksować. Dla tych, którym trudno wyjść z własnej głowy, z gonitwy myśli, żeby uspokoić umysł i wyciszyć się. Dla tych, którzy chcą złapać silniejszy kontakt ze swoim ciałem i emocjami.

Dla kogo nie?
Dla osób, dla których niewskazany jest intensywny wysiłek fizyczny. Osoby w depresji, w trakcie przyjmowania leków, w trakcie leczenia lub psychoterapii proszone są o skontaktowanie się ze swoim lekarzem.

Co ze sobą zabrać:
– wygodne ubranie
– opaskę na oczy
– jeśli potrzebujesz: wodę do picia i koc do przykrycia

Zapraszam:
🔸Neptun Siłownia&fitness, ul. Wyścigowa 49, Radom
🔸Cena: 30 zł
🔸Karnet na 4 medytacje: 80 zł
🔸Zapisy telefonicznie (sms) 501 433 840
🔸Obowiązuje konieczność zgłoszenia uczestnictwa
🔸zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu
Najbliższe terminy:
13 i 27 września 2019
11 i 25 października 2019
8 listopada 2019

Do Zobaczenia! 🙂